سایت خبری و فرهنگی روستای ارجنک شهرستان خوانسار

چندی پیش نوشتیم در خصوص عدم حضور نماینده محترم در روستا و دیدار با مردم، تا اینکه


دیروز ۱۷اردیبهشت ۹۶ جناب مهندس بختیار به روستا امدند وبا مردم دیدار و گفتگو کردند

 


سخنان جناب مهندس بختیار با مردم روستا که در خبرگزاری فارس استان اصفهان منتشر شده است:

مسؤولان باید پاسخگوی همراهی و همگامی مردم در همه صحنه‌ها باشند/ برخی مشکلات روستاها معوق مانده است
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مردم در عرصه‌های سیاسی نظام حضور فعال و گسترده دارند و مسؤولان نیز باید جبران این همراهی و همگامی مردم را بکنند، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و تأکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری نگاه مسؤولان نظام نسبت به روستاها قابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب نیست، اما برخی مشکلات معوق مانده که باید برای حل آنان چاره‌ای بیندیشند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خوانسار، علی بختیار ظهر امروز در جمع مردم روستای اَرجنک خوانسار اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی علیرغم کارشکنی دشمنان استعمارگر و استثمارگر بیگانه و جنگ تحمیلی اقدامات خوبی در جهت توسعه و آبادانی روستاهای کشور صورت گرفت.

وی با بیان اینکه مردم در عرصه‌های سیاسی نظام حضور فعال و گسترده دارند و مسؤولان نیز باید جبران این همراهی و همگامی مردم را انجام دهند، افزود: به برکت انقلاب اسلامی و تأکیدات امام راحل و مقام معظم رهبری نگاه مسؤولان نظام نسبت به روستاها قابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب نیست، اما برخی مشکلات معوق مانده که باید برای حل آنان چاره‌ای بیندیشند.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نخستین جلسه سال با رئیس مجلس پیگیری مسائل و مشکلات عقب افتاده روستاها مطرح شده است، گفت: در مجلس دهم قوانینی در زمینه منابع طبیعی تصویب نخواهد شد که دولت بخواهد حکمی بگیرد که مردم حق استفاده از منابع را نداشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه مجلس دهم مشکلاتی را که به واسطه قانون برای مردم ایجاد شده حل خواهد کرد و در تذکرات کتبی و شفاهی این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شده است، اضافه کرد: همسویی ما با دولت برای حل مشکلات و معضلات مردم است و باید دولت و ارکان نظام با همدلی یکدیگر مسائل و مشکلات مردم را حل کنند.

بختیار گفت: مجلس به صورت هفتگی یک جلسه غیر علنی با وزرا و مسؤولان کشور در رابطه با موضوعات و مشکلات مردم برگزار می‌کند و سپس در یک روز در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود تا موضوعات مهم کشوری حل شود.

وی در ادامه بیان داشت: در زمینه آبادانی و آسفالت راه روستاها از سوی بنیاد مسکن خوانسار و دهیاری‌ها باید تمهیداتی اتخاذ شود تا پس از دریافت قیر یارانه‌ای که ظرف دو ماه آینده در اختیار آنان قرار می‌گیرد یک نهضت آسفالت‌ریزی در روستاهای شهرستان خوانسار و روستای ارجنک انجام شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از تحقق تولید و اشتغال جوانان این شهرستان حتماً حمایت خواهم کرد، بیان داشت: جوانان روستاهای این شهرستان مهاجرت نکردند و برای ایجاد کارآفرینی در زمینه کشاورزی، دامداری، صنایع تبدیلی و بخش‌های صنعت و بسته‌بندی به میدان آمدند.

وی ادامه داد: با توجه به شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال» ایجاد بانک قرض‌الحسنه رسالت در خوانسار را مسؤولان و بخشدار مرکزی شهرستان تعقیب کنند؛ علاوه بر ایجاد شعبه بانک قرض‌الحسنه خودتان هم پیگیر شوید و هر جا به مشکلی در خصوص عدم رسیدگی مواجه شدید حتماً به دفتر اطلاع دهید.

بختیار گفت: باید در روستاها یک کار انقلابی در زمینه تحقق تولید و اشتغال انجام شود و در این زمینه ایجاد کانون اجتماعی کارآفرینی در روستاها با همکاری بانک رسالت و اعطای وام با کارمزد ۲ درصد به کارآفرینان انجام شده است و مسؤولان در این زمینه کوتاهی نکنند.

وی با بیان اینکه برای اشتغال پایدار روستایی بنگاه‌های پراکنده و کوچک  باید به بنگاه‌های اقتصادی بزرگ تبدیل شوند، مطرح کرد: کسانی که برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در زمینه بسته‌بندی و نگهداری محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع دامداری و کشاورزی اعلام آمادگی کنند موضوع در کمیسیون اقتصاد مقاومتی مطرح می‌شود.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز کرد: با تدبیر و پیگیری مجلس دهم  ۱۲۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی آزاد شده است و متناسب با اشتغالزائی تسهیلات بانکی در اختیار کارآفرین قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..